Invest - Kraty mostostal

Specjalizujemy się w sprzedaży produktów ze stali www.e-invest.pl

Infolinia 801 007 325

Schody spiralne

Kraty stalowe mogą posłużyć do wykonywania uniwersalnych, standardowych i niestandardowych, schodów spiralnych. W takich przypadkach kraty schodowe służą do zastosowania jako wejścia na pomosty zbiorników czy kraty pomostowe w halach przemysłowych. Schody spiralne buduje się w klatkach ewakuacyjnych, stosuje jako wejścia na strych lub do piwnicy.
Schody kręcone są stosowane jako schody zewnętrzne lub wewnętrzne. Ich zaletą jest modułowa budowa oraz to, że zajmują małą przestrzeń w porównaniu ze schodami drewnianymi tradycyjnymi. Schody spiralne łatwo się montuje i istnieje przy nich możliwość dopasowania kątowego do istniejących elementów. Mają mały ciężar w stosunku do wysokości, a cena schodów spiralnych jest niska w stosunku do schodów tradycyjnych.


Firma E-Invest oferuje schody spiralne spełniające wszystkie wymagania przepisów budowlanych oraz normy polskie. Stopnie schodów kręconych powinny być montowane w taki sposób, aby zachować zalecane odległości pomiędzy nimi a krawędziami kończącymi profile i słupkami przechodzącymi przez pomosty.

 

Poniższe rysunki przedstawiają zalecane odległości, jakie powinny być zachowane podczas projektowania i układania krat- od krawędzi kończących profile, od słupów przechodzących przez pomosty, od rur, ścian i obudów hal. Pokazują również, jakie odległości powinny być zachowane pomiędzy kratami podczas ich układania. Na etapie projektowania, odległości pomiędzy kratami należy przyjmować za równe zero. Należy również pamiętać, że kraty wykonywane są w tolerancjach ujemnych. Zachowanie zalecanych wymiarów zapewni właściwe zaprojektowanie i ułożenie krat na pomostach.

Schody spiralne są wykonywane w sposób umożliwiający samodzielny montaż. Ponieważ schody nasze spełniają wszystkie wymagania przepisów budowlanych oraz PN-80/M.-49060 konieczne jest przestrzeganie następujących wytycznych:

  • a) Średnica zewnętrzna schodów
        D=od 2000[mm]
  • b) Wysokość stąpnięcia schodów
        h=od 175 do 200[mm]
  • c) Ilość stopni schodowych na pełen obrót (360°)
        n=od 16 do 19 (w zal. od średnicy D)
  • d) Schody muszą mieć możliwość zakotwienia rury nośnej minimum co 3-8 mb. wysokości.

Skontaktuj się z nami:

tel. 61 652 49 91

ul. Wysogotowska 104 62-081 Przeźmierowo k/ Poznania

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Nie czekaj i skorzystaj z niej już dziś. Wypełnij tylko formularz zamówieniowy!

Wypełnij formularz zamówieniowy

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK